Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Web Content Display Web Content Display

The Intellectual Property Law Chair (former Institute of Intellectual Property Law) was established in 1972 and remains the largest academic center in Poland specializing in intellectual property law.

Web Content Display Web Content Display

News

Stanowisko dotyczące projektu implementacji dyrektyw CDSM i SATCAB II

28.02.2024
Zapraszamy do zapoznania się z pismem złożonym w ramach konsultacji publicznych projektu ustawy nowelizującej między innymi ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w celu wdrożenia do polskiego prawa dyrektyw o prawie autorskim na Jednolitym Rynku Cyfrowym (CDSM) oraz transmisji online prowadzonych przez organizacje radiowe i telewizyjne oraz do reemisji programów telewizyjnych i radiowych (SATCAB II).

Naprawy, części zamienne, znaki towarowe - o roli konsumenckiego postrzegania. Refleksje po wyroku TSUE w sprawie C-334/22 Audi

27.02.2024
1 marca o 12:00 dr hab. Katarzyna Stasiuk, prof. UJ (Instytut Psychologii Stosowanej, WZiKS UJ), dr hab. Anna Tischner, prof. UJ (Katedra Prawa Własności Intelektualnej WPiA UJ) wygłoszą referat pt. "Naprawy, części zamienne, znaki towarowe - o roli konsumenckiego postrzegania. Refleksje po wyroku TSUE w sprawie C-334/22 Audi".

Pan-European Seal Programme 2024 - rekrutacja i sesja informacyjna

13.02.2024
Od 1.02.2024 przyjmowane są wnioski na praktyki w ramach Pan-European Seal Programme w Europejskim Urzędzie Patentowym (EPO) i Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Już w najbliższy czwartek 15.02.2024 r. o 16.00 zapraszamy na spotkanie informacyjne.