Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Katedra Prawa Własności Intelektualnej WPiA UJ (dawniej Instytut Prawa Własności Intelektualnej) istnieje od 1972 r. i jest największym w Polsce ośrodkiem naukowym specjalizującym się w prawie własności intelektualnej.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencja: Brzask czy zmierzch prawa autorskiego?

Konferencja: Brzask czy zmierzch prawa autorskiego?

Katedra Prawa Własności Intelektualnej WPiA UJ oraz ALAI Polska zapraszają na konferencję "Brzask czy zmierzch prawa autorskiego? 30 lat polskiej ustawy o prawie autorskim z 1994 r." Wydarzenie odbędzie się 23 i 24 maja 2024 r. w Krakowie, w budynku Wydziału Prawa i Administracji UJ (Pałac Larischa, ul. Bracka 12). Możliwy jest także udział online.

Po trzech dekadach od uchwalenia obowiązującej ustawy, polskie prawo autorskie musi mierzyć się z potrzebą dostosowania do rozwijającego się prawa Unii Europejskiej, rosnącym znaczeniem cyfrowej eksploatacji utworów, systematycznie wypierającej "tradycyjne" formy korzystania, czy rozpoczynającą się technologiczną rewolucją związaną z tzw. generatywną sztuczną inteligencję.

W tym kontekście nowego znaczenia nabierają zagadnienia, o których rozmawiamy od lat: pojęcie utworu, treść majątkowych praw autorskich, prawo do wynagrodzenia, dozwolony użytek czy rola organizacji zbiorowego zarządzania. Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji.

Aby wziąć udział w konferencji (osobiście lub online), proszę wypełnić formularz rejestracyjny.