Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Katedra Prawa Własności Intelektualnej WPiA UJ (dawniej Instytut Prawa Własności Intelektualnej) istnieje od 1972 r. i jest największym w Polsce ośrodkiem naukowym specjalizującym się w prawie własności intelektualnej.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Certyfikat Doskonałości Kształcenia dla kierunku "prawo własności intelektualnej i nowych mediów"

08.03.2024
Z radością informujemy, że Państwowa Komisja Akredytacyjna, na podstawie oceny programowej przeprowadzonej w 2023 r., przyznała kierunkowi "prawo własności intelektualnej i nowych mediów" Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii Doskonały Kierunek. Certyfikatami wyróżniono także kierunki "prawo" i "administracja".

Utwór konserwatorski

05.03.2024
8 marca o 12:00 prof. dr hab. Piotr Ślęzak (Uniwersytet Śląski w Katowicach) wygłosi referat pt. "Utwór konserwatorski".

Naprawy, części zamienne, znaki towarowe - o roli konsumenckiego postrzegania. Refleksje po wyroku TSUE w sprawie C-334/22 Audi

01.03.2024
1 marca o 12:00 dr hab. Katarzyna Stasiuk, prof. UJ (Instytut Psychologii Stosowanej, WZiKS UJ), dr hab. Anna Tischner, prof. UJ (Katedra Prawa Własności Intelektualnej WPiA UJ) wygłoszą referat pt. "Naprawy, części zamienne, znaki towarowe - o roli konsumenckiego postrzegania. Refleksje po wyroku TSUE w sprawie C-334/22 Audi".

Stanowisko dotyczące projektu implementacji dyrektyw CDSM i SATCAB II

28.02.2024
Zapraszamy do zapoznania się z pismem złożonym w ramach konsultacji publicznych projektu ustawy nowelizującej między innymi ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w celu wdrożenia do polskiego prawa dyrektyw o prawie autorskim na Jednolitym Rynku Cyfrowym (CDSM) oraz transmisji online prowadzonych przez organizacje radiowe i telewizyjne oraz do reemisji programów telewizyjnych i radiowych (SATCAB II).

Pan-European Seal Programme 2024 - rekrutacja i sesja informacyjna

14.02.2024
Od 1.02.2024 przyjmowane są wnioski na praktyki w ramach Pan-European Seal Programme w Europejskim Urzędzie Patentowym (EPO) i Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Już w najbliższy czwartek 15.02.2024 r. o 16.00 zapraszamy na spotkanie informacyjne.

Dr Sybilla Stanisławska-Kloc współautorką książki nagrodzonej przez IPKat w kategorii Intellectual Property Law Book of the Year 2023

01.02.2024
IPKat, czołowy blog poświęcony problematyce prawa własności intelektualnej, ogłosił zwycięzców w konkursie na publikacje poświęcone prawu własności intelektualnej.